Reklama

Sylwester i Nowy Rok na drogach powiatu - pięć kolizji, dwóch pijanych kierowców

Wieluńska policja podsumowała Sylwester i Nowy Rok na drogach powiatu. Dobrą informacją jest to, że nie doszło do żadnego poważnego wypadku. Odnotowano pięć kolizji, zatrzymano dwóch kierowców po alkoholu.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu w dniach 31 grudnia i 1 stycznia czuwało kilkudziesięciu policjantów z wieluńskiej komendy. Funkcjonariusze odnotowali pięć niegroźnych kolizji, na szczęście nie doszło do żadnych wypadków. Zatrzymano dwóch kierowców, którzy wsiedli do auta po spożyciu alkoholu.

- Pierwszy z nich jechał fordem w miejscowości Drobnice. Badanie alkomatem wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie, wkrótce stanie przed sądem. Drugi w Skomlinie na ul. Targowej nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył swoim renault w przydrożne ogrodzenie. Kierowca był w stanie po użyciu alkoholu, dlatego przed sądem odpowie za wykroczenie - relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. 

Reklama

W sumie podczas noworocznej akcji skontrolowano 44 kierowców, wystawiono 13 mandatów. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości