Wczoraj, 13 lutego miał miejsce pierwszy szkolny Turniej Kostki Rubika. Licznie wzięły w nim udział uczniowie kl. I-III. Dzieci z ogromnych zaangażowaniem przystąpiły do konkursu.
Organizacją tego turnieju zajęły się p. Anna Dolata, p. Monika Traczewska i p. Malwina Domagała. Każdy z uczestników miał trzy próby czasowe, z których obliczono średnią i wyłoniono zwycięzców z najlepszymi wynikami.
Konkurs został podzielony na dwie kategorie: - układanie wybranej przez uczestnika ścianki kostki i druga kategoria – układanie całej kostki.
W rywalizacji układania całej kostki najlepsi okazali się:
I miejsce – Franciszek Przydacz – kl. 2 b – 42.78 s, II miejsce Ernest Szuster kl. 2 b – 49.78 s, III miejsce Agnieszka Czyż – kl. 2 b – 59.46 s.
W kategorii układania jednej ścianki najlepsze wyniki osiągnęli:
I miejsce Piotr Paluch – kl. 2 a – 8.30 s, II miejsce Jan Malinowski –kl. 2 a– 8.65 s, III miejsce Filip Bereś – kl. 1 b – 11.99 s.
Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju. Fundatorem nagród głównych był pan Mateusz Adamkowski. Poczęstunek dla każdego ucznia biorącego udział w konkursie ufundowała Piekarnia Cukiernia Graczyk.
- Ogromne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która również wsparła finansowo turniej. Dzieci wykazały się niezwykłym sprytem i sprawnością manualną. Niezmierne podziękowania kierujemy także do sponsorów. – mówi p. Anna Dolata, jedna z organizatorek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze