Reklama

„Tak naprawdę pomagamy nam wszystkim” – 9. Turniej „Profilaktyka i Sport Grają Fair Play” z rekordowym wynikiem

Sportowa rywalizacja w szczytnym celu, integracja lokalnych środowisk i realna pomoc dla szpitala w Wieluniu. Podczas 9. edycji Turnieju Charytatywnego „Profilaktyka i Sport Grają Fair Play” udało się zebrać ponad 19 tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego. – Tak naprawdę pomagamy nam wszystkim – podkreśla organizatorka wydarzenia, wiceprezes Fundacji Dla Zdrowia Honorata Freus-Grzelak.

W Małyszynie grali nie tylko o gole, ale i o zdrowie nas wszystkich

21 czerwca, w Małyszynie, u Szczepana i Izabeli Kamińskich rozegrano 9. edycję Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Profilaktyka i Sport Grają Fair Play”. Na boisku spotkało się osiem drużyn reprezentujących lokalne firmy oraz instytucje publiczne by walczyć nie tylko o zwycięstwo, ale przede wszystkim o lepsze jutro pacjentów SPZOZ w Wieluniu.

W tym roku zebrano łącznie 19 020 złotych, które – jak poinformowano – zostaną przeznaczone na zakup cytoskopu, specjalistycznego urządzenia do diagnostyki pęcherza moczowego i cewki moczowej. Dzięki niemu poradnia urologiczna w wieluńskim szpitalu zyska nowe możliwości diagnostyczne co może mieć kluczowe znaczenie m.in. w rozpoznawaniu raka pęcherza czy wykrywaniu innych zmian chorobowych.

Reklama

– Bardzo serdecznie wszystkim chciałabym podziękować za zaangażowanie, udział w turnieju i chęć pomocy co do zasady wieluńskiemu szpitalowi, ale tak naprawdę nam wszystkim – powiedziała organizatorka wydarzenia, Honorata Freus-Grzelak w rozmowie z portalem kulisy.net.

Pomoc, która wykracza poza murawę

Tegoroczny turniej miał też drugi wymiar – wsparcie dla potrzebującego Maksia Mazurka z Działoszyna. Drużyna Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, zwycięzca vouchera w drodze losowania na lot samolotem przekazała go do ponownej licytacji. Wylicytowała go pani Justyna Borgul za 450 złotych, a cała kwota zasiliła konto Maksia Mazurka na platformie siepomaga.pl.

Reklama

– Z tego miejsca gratuluję pani Justynie, życzę udanego oraz bezpiecznego lotu, który został ufundowany przez pana Romana Burchacińskiego i dziękuję w imieniu Maksia, a także jego rodziców. Zwracam się z ogromną prośbą do państwa: zróbmy wszystko, aby pomóc Maksiowi – dodała Freus-Grzelak.

To jednak nie wszystko. Fundacja „Dla Zdrowia” będąca beneficjentem turnieju otrzymała także wsparcie rzeczowe. Sklep budowlany „Remont” przekazał armaturę sanitarną, która trafi na oddział internistyczny szpitala.

Reklama

– Tutaj dziękuję panom: Tomaszowi Łuczakowi oraz Łukaszowi Rybakowi. Przekazana armatura trafi tym razem na oddział internistyczny wieluńskiego szpitala. Dziękuję jednak wszystkim firmom i instytucjom, które nas wsparły i wspierają w naszych działaniach. Razem możemy więcej. – podkreśliła rozmówczyni portalu.

Już myślą o jubileuszu

W rozmowie z reporterem portalu kulisy.net wiceprezes fundacji nie ukrywała planów na przyszłość i zapowiedziała kolejną, jubileuszową edycję wydarzenia.

– Oczywiście już teraz bardzo serdecznie zapraszam. Dalej będziemy wspierać i działać w Fundacji Dla Zdrowia na rzecz rozwoju SPZOZ Wieluń. Na koniec chciałabym powiedzieć: Ceńmy swoje zdrowie – podsumowała.

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/07/2025 07:48
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości