Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane w sprawie wystawiania fikcyjnych faktur VAT. Zatrzymanym mężczyznom grozi nawet osiem lat więzienia.
Śledczy nad tą sprawą pracują od kilku miesięcy. Postępowanie dotyczy wystawiania fikcyjnych faktur VAT, które nie odzwierciedlają rzeczywistych transakcji gospodarczych i mogą służyć wyłudzeniu podatku. Policjanci wpadli na trop kolejnych dwóch osób.
Pierwsze zatrzymanie miało miejsce 11 lipca na terenie województwa wielkopolskiego. Aresztowano 49-latka, który był podejrzewany o wystawienie 58 fikcyjnych faktur w wyniku czego otrzymał zwrot podatku VAT w kwocie blisko 300 tys. zł. Kolejny mężczyzna został zatrzymany 15 lipca w Łodzi.
- 50-latek był podejrzewany o wystawienie 20 fikcyjnych faktur, a w tym przypadku uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło ponad 77 tys. zł. W trakcie czynności funkcjonariusze przeszukali wskazane lokale oraz zabezpieczyli laptopy i telefony - informuje podkom. Adam Dembiński z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
Zatrzymani zostali przewiezieni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. fałszerstw intelektualnych oraz licznych przestępstw skarbowych. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze