Członkowie wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie odwiedzili schronisko dla zwierząt. Poznali zasady funkcjonowania obiektu, a także wyszli z czworonogami na spacer.
Uczniowie wybrali się wraz z nauczycielami do schroniska w Trębaczawie. Mieli tam okazję poznać schronisko, zobaczyć jak funkcjonuje ono na co dzień, a także jak wygląda codzienna praca wolontariuszy. Na koniec wybrali się z psami na spacer.
- Była to wyjątkowa lekcja podczas której uczniowie rozwijali empatię wobec bezdomnych zwierząt i uczyli się właściwego postępowania z nimi - czytamy na profilu Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie na Facebooku.
W podziękowaniu za wizytę, uczniowie przekazali karmę na ręce gospodarzy schroniska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze