Reklama

Udzielał rad młodym ludziom

06/05/2022 12:04
Do Szkoły Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach zawitał profesor sztuk teatralnych, aktor Stanisław Górka. Pedagog poprowadził warsztaty dla uczniów.

Stanisław Górka znany jest szerszej, dojrzałej publiczności, z roli Zbyszka w popularnym  serialu „Plebania”. To jednak przede wszystkim doświadczony pedagog, specjalista od emisji głosu.

W czwartek, 5 maja, z jego wiedzy i umiejętności mogli skorzystać uczniowie podstawówki z Bieniądzic.  Profesor przysłuchiwał się interpretacji utworów literackich, dokonywanych przez młodych, udzielał cennych wskazówek i namawiał do świeżego spojrzenia na wiersze, nawet te znane. Rady, dotyczące pracy własną wyobraźnią, na długo zapadną  w pamięć uczniom.

Stanisław Górka chętnie opowiedział zebranym o improwizacji, jako elemencie sztuki, a także zaprezentował ćwiczenia ze świadomości ciała.

Tego samego dnia, do południa, aktor gościł u słuchaczy wieluńskiego Uniwersytetu III Wieku.

Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości