Reklama

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Kiedosach połączone z obchodami Dnia Strażaka

W Kiedosach odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy wiejskiej połączone z obchodami Dnia Strażaka. W wydarzeniu uczestniczyli Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Agnieszka Ryś, przedstawiciele władz samorządowych, lokalni społecznicy oraz mieszkańcy, którzy wspólnie świętowali zakończenie inwestycji wartej ponad 250 tys. zł. Odnowiona świetlica ma być miejscem integracji, spotkań i sercem życia społecznego w Kiedosach.

Odnowiona świetlica stanie się sercem wsi.

1 maja mieszkańcy Kiedosów mieli wyjątkową okazję do wspólnego świętowania. W odnowionej świetlicy wiejskiej odbyło się uroczyste otwarcie obiektu połączone z obchodami Dnia Strażaka. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców, przedstawicieli samorządu oraz lokalnych organizacji społecznych i strażackich. W uroczystości udział wzięli m.in. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Agnieszka Ryś, Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab, Zastępca Burmistrza Marta Gniecioszek, radna Rady Miejskiej w Działoszynie Bożena Wcisło, Karolina Kowalska – Inspektor ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych w Urzędzie Miasta i Gminy w Działoszynie, Sołtys Sołectwa Kiedosy Marian Ranoszek wraz z Radą Sołecką, a także Zarząd i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiedosach oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kiedosach. Odnowiona świetlica wiejska zyskała nowy wygląd i funkcjonalność, stając się miejscem integracji mieszkańców, organizacji spotkań, wydarzeń kulturalnych czy działalności lokalnych organizacji. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania w wysokości 200 tys. zł w ramach programu „Nasze świetlice wiejskie 2025” z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Dodatkowo zadanie wsparły środki z funduszu sołeckiego oraz budżetu Miasta i Gminy Działoszyn w kwocie 51 658,77 zł.

Szczególne słowa uznania skierowano do druhów z OSP Kiedosy

Podczas otwarcia nie zabrakło podziękowań dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację inwestycji oraz działalność na rzecz lokalnej społeczności. Szczególne słowa uznania skierowano do druhów z OSP Kiedosy, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, a obchodzony Dzień Strażaka był doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności za ich służbę i poświęcenie. Uroczystość przebiegła w serdecznej i pełnej uśmiechów atmosferze. Nowo wyremontowana świetlica ma stać się ważnym centrum życia społecznego Kiedosów i miejscem integrującym kolejne pokolenia mieszkańców.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości