Reklama

W recydywie przekroczył dopuszczalną prędkość. SŁONY MANDAT dla kierowcy!

Cztery tysiące złotych mandatu musi zapłacić 38-letni kierowca, który dzisiejszego poranka (7 sierpnia) pędził przez Widoradz z prędkością 115 km/h. Wysoki mandat to jednak nie jedyna kara, jaka go spotka. Mężczyzna za przewinienie odpowie w warunkach recydywy.

W godzinach porannych wieluńscy policjanci rutynowo czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu. Jeden z patroli stał w Widoradzu (gm. Wieluń). Nagle uwagę mundurowych zwrócił osobowy citroen, który jechał w terenie zabudowanym zdecydowanie za szybko. Urządzenie pomiarowe wykazało, że pojazd pędził aż 115 km/h, czyli o 65 km/h więcej, niż pozwalają na to przepisy.

- W trakcie kontroli drogowej ustalono, że mężczyzna popełnił, to wykroczenie w ramach recydywy, co skutkuje podwójną wysokością grzywny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na kierowcę nałożono mandat karny w wysokości 4000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów. Dodatkowo stracił również swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące - relacjonuje asp. szt. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Reklama

Mundurowi przypominają, że recydywa drogowa dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Wówczas zatrzymany musi liczyć się z podwójnym mandatem. Takie rozwiązanie ma przestrzec kierowców przed możliwymi, poważnymi konsekwencjami. 

- Pamiętajmy, że każdy kierowca odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale również za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Jazda zgodnie z przepisami i przestrzeganie ograniczeń prędkości to podstawowe zasady, które mogą zapobiec tragedii na drodze - dodaje rzecznik wieluńskiej policji. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości