Wieluńska sekcja koszykówki WKS podpisała umowę o współpracy z jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce – WKS Śląsk Wrocław. Klub z Wrocławia, wielokrotny Mistrz Polski, obecnie zajmuje czołowe miejsca w Orlen Basket Lidze. To dla Wielunia ogromna szansa na rozwój lokalnej koszykówki.
Współpraca wieluńskiego klubu z wrocławskim WKS-em to świetna wiadomość przede wszystkim dla młodych zawodników uprawiających dyscyplinę sportu jaką jest koszykówka.
- Daje nam to olbrzymie możliwości rozwoju przy klubie, który wielokrotnie był Mistrzem Polski, a obecnie walczy o najwyższe cele w Orlen Basket Lidze – powiedział Dawid Małolepszy, trener WKS Wieluń, sekcji koszykarskiej, a także nowy dyrektor Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
WKS Wieluń zapowiada, że nowy sezon koszykarski rozpoczną z przytupem. Pierwsze treningi poprowadzą znani byli zawodnicy Orlen Basket Ligi – Radosław Hyży i Maksymilian Papacz, którzy obecnie pełnią funkcje trenerów.
- A im dalej w las, tym będzie bardziej ciekawie. Przed nami pokazowy mecz II ligi, turniej Basketmania, nasz Event Rodzinny, a także możliwość treningów dla najbardziej utalentowanej młodzieży z Wielunia we Wrocławiu. Dodatkowo nasi zawodnicy otrzymają bezpłatne wejściówki na mecze WKS Śląsk Wrocław i wiele innych atrakcji – dodaje Małolepszy.
To partnerstwo otwiera przed wieluńską koszykówką nowe perspektywy, umożliwiając młodym zawodnikom dostęp do profesjonalnych treningów i zaplecza jednego z najlepszych klubów koszykarskich w Polsce.
Przypominamy również, że sekcja koszykówki Wieluńskiego Klubu Sportowego cały czas prowadzi nabór. Wszyscy chętni, którzy chcieliby z bliska popracować na parkiecie z byłymi gwiazdami Orlen Basket Ligi mogą zgłaszać się za pośrednictwem i pomocą rodziców poprzez adres e-mail - [email protected] lub pod numerem telefonu 502408902.
Jeśli ktoś z Was chciałby dołączyć do ekipy wieluńskich Sharks-ów należy się spieszyć! Ilość miejsc jest ograniczona.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze