Znakomity występ młodych siatkarzy i siatkarek ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie. Chłopcy zdobyli złoty medal, dziewczęta wywalczyły brąz, a szkoła awansowała do półfinałów wojewódzkich. To sukces, który zapisze się w historii rudzkiej placówki.
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie ma powody do dumy. W rozegranych we wtorek i środę Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w Siatkówce w ramach Igrzysk Dzieci 2024/2025 reprezentanci szkoły zaprezentowali się fenomenalnie. Dziewczęta zdobyły brązowy medal, a drużyna chłopców sięgnęła po złoto, zapewniając sobie tym samym awans do półfinałów województwa łódzkiego.
Zmagania dziewcząt obfitowały w emocje. Po świetnych występach w fazie grupowej i minimalnej porażce w półfinale, siatkarki z Rudy w meczu o trzecie miejsce pokonały drużynę z Ostrówka 2:1, zdobywając zasłużony brązowy medal.
Wyniki dziewcząt
Faza grupowa:
SP Ruda – Mokrsko 2:1
SP Ruda – SP 4 Wieluń 2:1
SP Ruda – SP 5 Wieluń 2:1
Półfinał:
SP Ruda – Wierzchlas 1:2
Mecz o 3. miejsce:
SP Ruda – Ostrówek 2:1
Końcowa klasyfikacja
1. SP 5 Wieluń
2. SP Wierzchlas
3. SP Ruda
Dzień później natomiast drużyna chłopców nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie spotkania turnieju. W finałowym starciu pokonali rywali, prezentując znakomitą technikę, determinację i zespołową grę. Dzięki tym wynikom chłopcy z Rudy będą reprezentować powiat wieluński w półfinale wojewódzkim, który już 20 stycznia rozegrany zostanie w Sieradzu.
Wyniki chłopców
SP Ruda – Ostrówek 2:1
SP Ruda – SP 4 Wieluń 2:1
SP Ruda – Mokrsko 2:1
SP Ruda – Bieniądzice 2:0
Końcowa klasyfikacja
1. SP Ruda
2. SP Mokrsko
3. SP Ostrówek
4. SP 4 Wieluń
5. SP Bieniądzice
Sukces na miarę marzeń
Rafał Grzebiela, nauczyciel wychowania fizycznego i trener drużyn w Szkole Podstawowej imienia Wincentego Witosa w Rudzie nie kryje dumy z postawy swoich podopiecznych – Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego były dla nas bardzo udane. Moi podopieczni zaprezentowali wysoki poziom umiejętności technicznych i taktycznych. Znakomicie funkcjonowała również nasza zagrywka oraz czytanie gry. Złoty medal chłopaków i brązowy medal dziewcząt to wielki sukces zarówno dla całej szkoły w Rudzie, jak i dla mnie, ponieważ osobiście debiutowałem w Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w Minisiatkówce. Teraz przygotowujemy się do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 20 stycznia w Sieradzu. Będziemy walczyć i damy z siebie wszystko! – mówił Grzebiela.
Z kolei Dyrektor szkoły, Marlena Nowak, podkreślała znaczenie tego sukcesu – Jestem niezwykle dumna, że nasza szkoła w Rudzie zaczęła odnosić coraz większe sukcesy sportowe. Wyniki Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w Minisiatkówce, gdzie chłopcy zdobyli złoty medal, a dziewczęta brązowy, są efektem ciężkiej pracy i zaangażowania naszych uczniów oraz nauczycieli. Cieszę się, że nasza szkoła staje się coraz bardziej rozpoznawalna w regionie dzięki takim osiągnięciom. Z niecierpliwością czekam na nadchodzący półfinał wojewódzki i wierzę, że nasi sportowcy będą nadal odnosić sukcesy - mówiła dyrektor Nowak w rozmowie z naszym portalem.
Triumf w Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego to wielki krok dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudzie. Awans do półfinału wojewódzkiego to nie tylko prestiż, ale też szansa na dalszy rozwój sportowy i zdobycie kolejnych doświadczeń.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze