Reklama

Złoto i brąz dla Szkoły Podstawowej w Rudzie! Historyczny sukces młodzieży w Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w siatkówce

Znakomity występ młodych siatkarzy i siatkarek ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie. Chłopcy zdobyli złoty medal, dziewczęta wywalczyły brąz, a szkoła awansowała do półfinałów wojewódzkich. To sukces, który zapisze się w historii rudzkiej placówki.

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie ma powody do dumy. W rozegranych we wtorek i środę Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w Siatkówce w ramach Igrzysk Dzieci 2024/2025 reprezentanci szkoły zaprezentowali się fenomenalnie. Dziewczęta zdobyły brązowy medal, a drużyna chłopców sięgnęła po złoto, zapewniając sobie tym samym awans do półfinałów województwa łódzkiego.

Zmagania dziewcząt obfitowały w emocje. Po świetnych występach w fazie grupowej i minimalnej porażce w półfinale, siatkarki z Rudy w meczu o trzecie miejsce pokonały drużynę z Ostrówka 2:1, zdobywając zasłużony brązowy medal.

Reklama

Wyniki dziewcząt

Faza grupowa:

SP Ruda – Mokrsko 2:1

SP Ruda – SP 4 Wieluń 2:1

SP Ruda – SP 5 Wieluń 2:1

Półfinał:

SP Ruda – Wierzchlas 1:2 

Mecz o 3. miejsce:

SP Ruda – Ostrówek 2:1

Końcowa klasyfikacja

1. SP 5 Wieluń

2. SP Wierzchlas

3. SP Ruda

Dzień później natomiast drużyna chłopców nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie spotkania turnieju. W finałowym starciu pokonali rywali, prezentując znakomitą technikę, determinację i zespołową grę. Dzięki tym wynikom chłopcy z Rudy będą reprezentować powiat wieluński w półfinale wojewódzkim, który już 20 stycznia rozegrany zostanie w Sieradzu.

Reklama

Wyniki chłopców 

SP Ruda – Ostrówek 2:1

SP Ruda – SP 4 Wieluń 2:1

SP Ruda – Mokrsko 2:1

SP Ruda – Bieniądzice 2:0

Końcowa klasyfikacja

1. SP Ruda 

2. SP Mokrsko

3. SP Ostrówek

4. SP 4 Wieluń

5. SP Bieniądzice

Sukces na miarę marzeń

Rafał Grzebiela, nauczyciel wychowania fizycznego i trener drużyn w Szkole Podstawowej imienia Wincentego Witosa w Rudzie nie kryje dumy z postawy swoich podopiecznych – Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego były dla nas bardzo udane. Moi podopieczni zaprezentowali wysoki poziom umiejętności technicznych i taktycznych. Znakomicie funkcjonowała również nasza zagrywka oraz czytanie gry. Złoty medal chłopaków i brązowy medal dziewcząt to wielki sukces zarówno dla całej szkoły w Rudzie, jak i dla mnie, ponieważ osobiście debiutowałem w Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w Minisiatkówce. Teraz przygotowujemy się do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 20 stycznia w Sieradzu. Będziemy walczyć i damy z siebie wszystko! – mówił Grzebiela. 

Reklama

Z kolei Dyrektor szkoły, Marlena Nowak, podkreślała znaczenie tego sukcesu – Jestem niezwykle dumna, że nasza szkoła w Rudzie zaczęła odnosić coraz większe sukcesy sportowe. Wyniki Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w Minisiatkówce, gdzie chłopcy zdobyli złoty medal, a dziewczęta brązowy, są efektem ciężkiej pracy i zaangażowania naszych uczniów oraz nauczycieli. Cieszę się, że nasza szkoła staje się coraz bardziej rozpoznawalna w regionie dzięki takim osiągnięciom. Z niecierpliwością czekam na nadchodzący półfinał wojewódzki i wierzę, że nasi sportowcy będą nadal odnosić sukcesy - mówiła dyrektor Nowak w rozmowie z naszym portalem.

Triumf w Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego to wielki krok dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudzie. Awans do półfinału wojewódzkiego to nie tylko prestiż, ale też szansa na dalszy rozwój sportowy i zdobycie kolejnych doświadczeń.

Reklama

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach!

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości