Do rozpoczęcia nowego sezonu koszykarskiego zostały już tylko trzy tygodnie! WKS Wieluń, znani kibicom jako „Sharks”, poznali oficjalny terminarz rozgrywek Łódzkiego Związku Koszykówki. Pierwsze spotkanie czeka ich 6 października w Łodzi.
Jedyna ligowa drużyna koszykarska w Wieluniu – WKS Sharks – przygotowuje się do kolejnych emocji na parkietach młodzieżowych rozgrywek. Popularne „Rekiny” dowiedziały się właśnie z kim zainaugurują sezon 2025/2026.
Pierwszy mecz drużyny prowadzonej przez trenera Mateusza Łebka rozegrany zostanie 6 października, w Łodzi. W kategorii wiekowej U14 WKS zmierzy się na wyjeździe z wymagającym rywalem – ŁKS Szkoła Gortata. Spotkanie zapowiada się emocjonująco i niełatwo, jednak kapitan Wojtek Kuśmirek i jego zespół będą chcieli rozpocząć rozgrywki mocnym akcentem.
Na premierowe spotkanie w Wieluniu kibice będą musieli poczekać tydzień dłużej. 13 października „Rekiny” podejmą na własnym parkiecie zespół MKK Boruta Zgierz. To będzie pierwsza okazja by wieluńscy fani basketu zobaczyli swoją drużynę w akcji podczas nowego sezonu.
Zawodnicy nie próżnują i od początku sierpnia systematycznie trenują dwa razy w tygodniu by w pełni przygotować się do ligowych zmagań. Jak podkreślają w klubie celem jest nie tylko walka o zwycięstwa, ale także dalszy rozwój młodych koszykarzy i budowanie sportowych fundamentów pod przyszłość koszykówki w Wieluniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze