Reklama

„To ogromne wydarzenie dla klubu i miasta” – dwóch koszykarzy WKS Metapol Wieluń powołanych do kadry województwa łódzkiego

Choć sezon ligowy się zakończył, młodzi koszykarze z WKS Metapol Wieluń nie dają o sobie zapomnieć! Dwóch graczy drużyny U13  – Wojciech Kuśmirek oraz Jakub Urbaniak zostało właśnie powołanych do kadry województwa łódzkiego. To prestiżowe wyróżnienie i szansa na sportowy awans, która może otworzyć im drzwi kto wie, może nawet do reprezentacji Polski.

Zakończenie sezonu ligowego nie oznacza odpoczynku dla wyróżniających się zawodników WKS Metapol Wieluń. Znakomite wieści nadeszły właśnie z Łódzkiego Związku Koszykówki – dwóch zawodników drużyny U13, rozgrywający Wojciech Kuśmirek oraz podkoszowy Jakub Urbaniak zostało powołanych na selekcyjne zgrupowanie kadry województwa łódzkiego rocznika 2012. Zgrupowanie trwać będzie w dniach 26–27 kwietnia w hali MOSiR przy ul. Karpackiej 61 w Łodzi. Treningi poprowadzi trener Maciej Kochaniak.

Wśród 23 najlepszych młodzików z województwa znaleźli się właśnie reprezentanci „Sharks”. Powołanie nie przeszło bez echa – radości i dumy nie kryje trener wieluńskiej drużyny Mateusz ŁebekMamy kadrowiczów. To ogromne wydarzenie w życiu Wojtka i Kuby, a także w naszym – naszej sekcji, klubu i miasta. Kolejny krok to kadra reprezentacji Polski – komentuje trener dla portalu kulisy.net, dodając – Na zgrupowaniu kadry województwa już w tej chwili pojawią się reprezentanci Polski, do których chłopcy dołączą podczas treningu. Gratuluję im i dziękuję za obecność i zaangażowanie podczas treningów – podkreśla trener WKS-u.

Reklama

Zadowolenia z powołania nie kryje kapitan drużyny, rozgrywający Wojciech Kuśmirek – Jestem bardzo zadowolony, wiele to dla mnie znaczy, ponieważ wkładam w koszykówkę mnóstwo czasu zarówno na treningach, jak i poza nimi. Przez ostatni rok polepszyły się moje warunki fizyczne oraz technika gry, przez co wzrosła liczba moich punktów i nabyłem więcej pewności siebie – mówi zawodnik dla portalu.

Z kolei Jakub Urbaniak, który na co dzień dominuje pod koszem, tak komentuje swoje powołanie – Kiedy dowiedziałem się o powołaniu do kadry województwa, to się naprawdę bardzo ucieszyłem. Wkładam w koszykówkę dużo pracy i ogrom wysiłku. Co prawda w tamtym roku nie trenowałem aż tak mocno, jednak gdy zaczęliśmy grać w lidze, to się to diametralnie zmieniło. Stąd też powołanie, które wynika z ciężkiej pracy podczas treningów – tłumaczy Kuba.

Reklama

Powołania Kuśmirka i Urbaniaka to ogromna nobilitacja, ale i motywacja dla reszty drużyny. Pokazują, że ciężka praca, systematyczność i zaangażowanie przynoszą efekty. Trzymamy kciuki za udane występy podczas zgrupowania i życzymy powodzenia w walce o kolejne szczeble sportowej kariery!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/04/2025 19:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości