Po 43 latach pracy w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu Barbara Stępień przechodzi na zasłużoną emeryturę. Przez ten czas była nie tylko pracownicą, ale także osobą, która zawsze z uśmiechem pomagała czytelnikom i współtworzyła historię wieluńskiej biblioteki.
W środę, 29 lipca, współpracownicy pożegnali Barbarę Stępień, dziękując jej za lata zaangażowania, serdeczność i codzienną pracę wykonywaną z ogromnym sercem. 43 lata spędzone w bibliotece to tysiące spotkań z czytelnikami, setki rozmów o książkach i wiele chwil, które na długo pozostaną w pamięci.
Przez wszystkie lata pracy była związana z Wypożyczalnią dla Dorosłych w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. To właśnie tam każdego dnia spotykała mieszkańców, pomagała wybierać lektury i dzieliła się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Dla wielu czytelników była kimś więcej niż bibliotekarką. Była osobą, do której zawsze można było zwrócić się po dobrą książkową poradę i życzliwe słowo.
Jej praca była ważną częścią życia biblioteki. Dzięki zaangażowaniu i oddaniu przez lata budowała relacje z czytelnikami oraz współpracownikami, tworząc miejsce, do którego mieszkańcy chętnie wracali.
Podczas pożegnania nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i życzeń na nowy etap życia. Koledzy i koleżanki z biblioteki życzyli zdrowia, spokoju, wielu powodów do radości oraz czasu na realizację własnych planów i marzeń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze