Jednogłośnie rada miejska udzieliła burmistrzowi Działoszyna, Rafałowi Drabowi, wotum zaufania i absolutorium.
24 czerwca, w piątek, obradowali rajcy Działoszyna. Pochylano się m.in. nad kwestią wykonywania przez burmistrza, Rafała Draba, uchwał rady miejskiej oraz realizowania przez niego budżetu. Radni udzielili szefowi działoszyńskiego ratusza wotum zaufania. Głosowanie nad nim to sposób rozliczenia włodarza oraz jego urzędników z podejmowania działań i realizacji zdań, wytyczonych przez radę. Poprzedza je debata nad raportem o stanie gminy. Z kolei ten ostatni dokument jest sporządzany niemal na bieżąco. Absolutorium zaś to wyraz uznania bądź dezaprobata, nad realizacją budżetu.
Burmistrz Działoszyna cieszy się bardzo dobrą opinią rady miejskiej. Udowodnili to m.in. przyznając mu sowitą podwyżkę. Również w trakcie głosowań nad absolutorium i wotum zaufania za 2021 r. nie było zaskoczenie. 15 członków rady podniosło w obu wypadkach ręce na „tak”.
Magdalena Lizurej
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze