Reklama

Drużyna Venus Wieluń zebrała cenne doświadczenie. Debiut w turnieju „Wejdź do gry!” w Charsznicy

Pierwszy duży sprawdzian, rywalizacja z doświadczonymi zespołami i bezcenne minuty na boisku. Piłkarki Venus Wieluń mają za sobą debiut w ogólnopolskim turnieju „Wejdź do gry!” w Charsznicy, gdzie przez dwa dni mierzyły się z drużynami z wyższych lig, zbierając futbolowe doświadczenie na przyszłość.

Jedenaście piłkarek Venus Wieluń w miniony weekend, 3/4 stycznia wzięły udział w dwudniowym turnieju piłki nożnej kobiet „Wejdź do gry!”, który rozegrano w hali sportowej PLANETA w Charsznicy (woj. małopolskie). Zawody rozgrywały się między innymi w kategorii Kobiety OPEN i były jednym z większych turniejów dla kobiecych zespołów na początku roku.

Dla drużyny z Wielunia, która od kilku miesięcy trenuje pod okiem Magdaleny Sukiennik, był to pierwszy tak poważny turniej, i jednocześnie okazja do zmierzenia się z zespołami mającymi wieloletnie doświadczenie ligowe.

Reklama

W turnieju wystąpiło dziesięć drużyn, podzielonych na dwie grupy. W sobotę Venus Wieluń trafiła do grupy popołudniowej, gdzie rywalizowała z zespołami: Rio Pielgrzymowice, KS Podgórze, Inter Ladies oraz Spisz Krempachy. Spotkania rozgrywano systemem 5+1, a każde z nich trwało 30 minut.

Sobotnie spotkania rozgrywane były po trzydzieści minut każde. W pierwszym dniu rozegrałyśmy cztery spotkania. Graliśmy systemem 5+1. Rywalizowaliśmy z drużynami, które na co dzień grają w czwartej lidze i to po kilka lat. Dla nas to cenne doświadczenie, jak na początek nie było źle – mówiła dla portalu kulisy.net Monika Jungowska, piłkarka Venus Wieluń.

Reklama

Po sobotnich zmaganiach wieluńska drużyna przystąpiła do rywalizacji o miejsca 6–10. Niedzielne mecze rozegrano ponownie w hali pod balonem, jednak tym razem czas gry skrócono do 25 minut. Venus Wieluń zmierzyła się z zespołami: Kotan Ozorków, Ich Własna Liga, Rio Pielgrzymowice oraz Legia II.

Ostatecznie piłkarki z Wielunia zakończyły turniej na 10. miejscu. W rywalizacji o lokaty 6–10 strzelając 4 bramki oraz tracąc 17 goli. Choć wyniki nie oddają w pełni ambicji i zaangażowania zespołu, sam udział w turnieju był ważnym krokiem w rozwoju drużyny.

Reklama

W turnieju drużyna Venus Wieluń wystąpiła w składzie:

  • Julia Wicher 
  • Monika Jungowska 
  • Magdalena Sukiennik
  • Agata Kłobut
  • Karolina Łytkowska
  • Kinga Dugacz
  • Marta Mateusiak
  • Marta Konat 
  • Emilia Wawrzyniak 
  • Maja Wolny 
  • Ewa Kozioł
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości