W Komendzie Powiatowej PSP w Wieluniu 16 listopada odbył się uroczysty apel z okazji ślubowania nowych strażaków.
Krzysztof Brzezina i Damian Kubiak zostali przyjęci do służby przygotowawczej w Państwowej Straży Pożarnej.
- Zgodnie z art. 30 ust. 1 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, każdy strażak Państwowej Straży Pożarnej ma obowiązek złożenia ślubowania przed przystąpieniem do służby – przypomina asp. sztab. Maciej Dura, oficer prasowy KP PSP w Wieluniu.
- Jest to bardzo uroczysty moment w życiu zawodowym, postrzegany jako coś podniosłego, stanowi symbol pełnego włączenia do cieszącej się społecznym uznaniem służby i wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej.
Dwóch nowych strażaków składało ślubowanie następującej treści: ,,Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.
Przysięgę przyjął Komendant Powiatowy PSP w Wieluniu bryg. Karol Bednarski.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze