Reklama

Gmina Konopnica inwestuje w przyszłość i edukację

Gmina Konopnica pozyskała ponad pół miliona złotych dofinansowania na inwestycję w przyszłość. Szkoły z Konopnicy, Rychłocic i Szynkielowa realizują kompleksowy program podnoszący jakość edukacji oraz rozwijający kompetencje uczniów i nauczycieli. Główny cel projektu to wsparcie równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia ogólnego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027. Całkowity koszt projektu wynosi 610 250,25 zł. Wartość dofinansowania to 543 122,72 zł.

Inwestycja ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych i wsparcie równego dostępu do kształcenia ogólnego na wysokim poziomie. Projekt jest realizowany w Szkole Podstawowej im. 72. Pułku Piechoty „Radom” w Konopnicy, Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rychłocicach oraz w Szkole Podstawowej w Szynkielowie.

Reklama

Program jest kompleksowy i zakłada podnoszenie jakości edukacji oraz rozwój kompetencji uczniów i nauczycieli. Szczególny nacisk kładzie się na kształtowanie i rozwijanie u dzieci i młodzieży kompetencji niezbędnych na rynku pracy oraz kreatywności. Dzięki realizacji projektu wzmacniane są też postawy proekologiczne uczniów. Nauczyciele natomiast podnoszą i doskonalą umiejętności zawodowe, a do szkół trafiają nowe pomoce dydaktyczne, materiały i sprzęt.

- Wsparcie edukacji oraz rozwoju dzieci i młodzieży to zawsze inwestycja w przyszłość – akcentuje wójt gminy Konopnica Jacek Kurowski.

Reklama

Realizacja projektu zostanie zakończona na początku 2027 roku.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości