Reklama

II Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu w Wieluniu: Znamy zwycięzców!

Za nami druga edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu w Wieluniu. Tegoroczny przegląd odbył się 20 listopada o godzinie 10:00 w Wieluńskim Domu Kultury. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Do udziału zgłosiło się 33 uczestników z dwunastu szkół z powiatu wieluńskiego .

Festiwal organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieluniu promuje prozdrowotne postawy wśród dzieci i młodzieży, zachęcając do świadomych wyborów zdrowotnych, przeciwdziałania uzależnieniom, rozwijania kreatywności, aktywności kulturalnej oraz odpowiedzialności i integracji społecznej w szkolnych środowiskach.

- Głównym celem tego festiwalu jest przekazanie informacji profilaktycznych w formie luźnej i twórczej. Za pośrednictwem utworów muzycznych młodzież i dzieci będą nas edukować na temat unikania uzależnień, zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej - tłumaczy Monika Bednarek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieluniu, która otworzyła festiwal, witając wszystkich zgromadzonych. 

Reklama

W wydarzeniu uczestniczył również starosta wieluński Maciej Bryś. Podczas swojego wystąpienia podkreślił, że dzisiejszy festiwal pokazuje, iż profilaktyka zdrowotna nie musi ograniczać się do zwykłych wykładów, lecz może być także radością śpiewania i muzyką.

Włodarz powiatu złożył również gratulacje organizatorom za inicjatywę stworzenia tego wydarzenia, a młodym artystom życzył odwagi, jak najmniej stresu oraz satysfakcji z własnych występów.

Staroście towarzyszyła również wiceburmistrz Wielunia Joanna Skotnicka-Fiuk, która zwróciła się do młodych uczestników, mówiąc: - To niesamowite, że potraficie w sposób śpiewający mówić o rzeczach poważnych. Bo zdrowie to rzecz naprawdę ważna i cenna.

Reklama

- Tutaj na scenie padnie pewnie wiele słów o tym, co jeść, jak się ruszać i czego unikać. Proszę was, słuchajcie tego uważnie, bo to są same mądre rzeczy, właśnie po to, byście w przyszłości sami potrafili zadbać o swoje zdrowie - zaznaczyła zastępczyni burmistrza. 

Wśród młodych wykonawców znalazła się Zosia Cieślik ze Szkoły Podstawowej im. 72. Pułku Piechoty „Radom” w Konopnicy. Uczennica przygotowała autorską parodię znanego utworu, w której w twórczy sposób nawiązała do tematyki profilaktyki zdrowotnej.

Reklama

- Przygotowałam na dziś parodię utworu ,,Biegnij przed siebie". Moja piosenka jest o tym, żeby się zdrowo odżywiać, unikać używek, dużo się gimnastykować i aby po prostu dbać o swoje zdrowie - opowiada uczestniczka festiwalu Zosia Cieślik ze szkoły w Konopnicy. 

- Jak tylko dowiedziałam się o konkursie to od razu rozpoczęłam przygotowania. Zajęło mi to sporo czasu. W pracy nad występem pomagała mi pani Paulina Pierzchnica, nauczycielka z mojej szkoły - dodaje. 

W festiwalu udział wzięli także przedstawiciele Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przedstawiciele Stowarzyszenia ,,Po prostu żyj" oraz dyrektorzy szkół, opiekunowie i rodzice uczestników. Imprezę poprowadziła Justyna Dorofiejczyk, pracownica PSSE w Wieluniu. 

Reklama

W jury zasiedli: dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wieluniu Arkadiusz Uhacz, wicedyrektor Wieluńskiego Domu Kultury Magdalena Wujec, przedstawicielka starostwa powiatowego w Wieluniu Aleksandra Szmigiel oraz zastępczyni Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wieluniu Małgorzata Komar

 

Wyniki II Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu w Wieluniu

 

Kategoria: klasy IV-VI

1 miejsce - Oliwia Kowalczyk, Maja Śmiechowska, Hanna Szeliga (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzycach),

2 miejsce - Maria Pierzchnica, Lena Domańska, Lena Gołębiowska (Szkoła Podstawowa im. 72. Pułku Piechoty „Radom” w Konopnicy),

Reklama

3 miejsce - Przemysław Świtała, Kacper Grudzka (Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Strugach).

 

Kategoria: klasy VII-VIII

1 miejsce - Amelia Wochal, Nadia Pakuła (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzycach),

2 miejsce - Paulina Szymańska, Martyna Płuciennik (Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej w Sieńcu),

3 miejsce - Julia Smolnik (Publiczna Szkoła Podstawowa w Ożarowie). 

 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli starosta wieluński Maciej Bryś oraz burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.  
 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości