Reklama

Inwestycje drogowe w Działoszynie - wydano ponad 2 mln zł

W ostatnich miesiącach gmina Działoszyn zainwestowała w przebudowę i modernizację dróg. Na ten cel przeznaczono ponad dwa miliony złotych. 

Jako pierwszą ulicę do przebudowy w tym roku wytypowano ul. Wojska Polskiego w Działoszynie.

- Stan tej ulicy był fatalny, dlatego uznałem, że dalsze "łatanie dziur" nie ma sensu i zleciłem wymianę nawierzchni na całej powierzchni - mówi Rafał Drab, burmistrz Działoszyna. 

Podobnie było w przypadku ul. Mickiewicza w Działoszynie oraz ul. Wschodniej i Przemysłowej w Raciszynie. Gmina złożyła na te drogi dofinansowanie do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a jej wniosek rozpatrzono pozytywnie. Łącznie była kwota 480 tys. Brakujące 520 tys. zł dołożono z budżetu gminy. 

Reklama

Nowy asfalt pojawił się także w Bobrownikach, Kapitule i Trębaczewie. Dzięki pozyskanym środkom z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych i Leśnych, remont przeszła droga w Sadowcu Pieńkach. Urząd Marszałkowski w Łodzi przekazał 220 tys. zł, resztę pokryła gmina. 

Łącznie na wykonanie wspomnianych inwestycji gmina Działoszyn przeznaczyła w tym roku 2,3 mln zł. Jak podkreśla burmistrz Drab, to duży sukces.

- Za każdym razem podkreślam, że poprawa stanu dróg w naszej gminie jest dla mnie priorytetem. Bardzo mnie cieszy, że udało się zmodernizować kolejne zniszczone szlaki komunikacyjne na terenie miasta i gminy Działoszyn – podsumowuje włodarz gminy. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości