W ostatnich miesiącach gmina Działoszyn zainwestowała w przebudowę i modernizację dróg. Na ten cel przeznaczono ponad dwa miliony złotych.
Jako pierwszą ulicę do przebudowy w tym roku wytypowano ul. Wojska Polskiego w Działoszynie.
- Stan tej ulicy był fatalny, dlatego uznałem, że dalsze "łatanie dziur" nie ma sensu i zleciłem wymianę nawierzchni na całej powierzchni - mówi Rafał Drab, burmistrz Działoszyna.
Podobnie było w przypadku ul. Mickiewicza w Działoszynie oraz ul. Wschodniej i Przemysłowej w Raciszynie. Gmina złożyła na te drogi dofinansowanie do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a jej wniosek rozpatrzono pozytywnie. Łącznie była kwota 480 tys. Brakujące 520 tys. zł dołożono z budżetu gminy.
Nowy asfalt pojawił się także w Bobrownikach, Kapitule i Trębaczewie. Dzięki pozyskanym środkom z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych i Leśnych, remont przeszła droga w Sadowcu Pieńkach. Urząd Marszałkowski w Łodzi przekazał 220 tys. zł, resztę pokryła gmina.
Łącznie na wykonanie wspomnianych inwestycji gmina Działoszyn przeznaczyła w tym roku 2,3 mln zł. Jak podkreśla burmistrz Drab, to duży sukces.
- Za każdym razem podkreślam, że poprawa stanu dróg w naszej gminie jest dla mnie priorytetem. Bardzo mnie cieszy, że udało się zmodernizować kolejne zniszczone szlaki komunikacyjne na terenie miasta i gminy Działoszyn – podsumowuje włodarz gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze