Reklama

Józef Spodymek nie jest już sołtysem Wróblewa

 

Od wtorku 6 lutego Wróblew w gminie Skomlin nie ma sołtysa. Józef Spodymek, który pełnił tę funkcję od stycznia 2019 roku, zrezygnował z niej.

 

Sołtys poinformował o tym wójta Grzegorza Marasa i na jego ręce złożył oficjalne pismo w tej sprawie.

- Nie podał konkretnego powodu tej decyzji – mówi wójt Maras. - Prosiłem pana Józefa, żeby został do końca kadencji, bo to praktycznie jeszcze tylko około dwóch miesięcy, że wybory sołtysów odbędą się w maju i wtedy mieszkańcy wybiorą nowego. Niestety, nie zgodził się i kategorycznie zrezygnował. Przejęliśmy od niego wszystkie sprawy związane z sołectwem. O decyzji pana Spodymka, oficjalnie poinformuję mieszkańców Wróblewa na zebraniu wiejskim w piątek, 16 lutego.

Reklama

Wtedy też dowiedzą się oni, co dalej z sołtysem w tej wsi - czy będą wybory uzupełniające, czy też sprawa ta zostanie przesunięta na okres po wyborach samorządowych, kiedy we wszystkich sołectwach gminy wybierani będą nowi sołtysi i nowe rady sołeckie.

Ostatnia kadencja władz samorządowych, w tym również organów sołeckich, była dla Wróblewa bardzo udana. Oddano tu do użytku, po gruntownej przebudowie, drogę biegnącą przez całą miejscowość. I chociaż była to inwestycja powiatowa, sołtys również się do niej przyczynił. Przede wszystkim naciskał na jej jak najlepsze i jak najszybsze wykonanie. Ale starał się też o zatrzymanie we wsi materiałów uzyskanych z rozbiórki starych chodników, by je później wykorzystać w innych miejscach.

Reklama

Józef Spodymek był również bardzo zaangażowany w pozyskiwanie funduszy z programu „Sołectwo na plus”, który prowadzi Urząd Marszałkowski w Łodzi. W czasie jego kadencji wioska otrzymała dwa granty marszałkowskie. W 2021 r., w kwocie 10 tys. zł i w 2023 r., w wysokości 12 tys. zł. Pierwszy przeznaczony został na remont świetlicy wiejskiej znajdującej się w budynku dawnej szkoły, drugi wykorzystano na budowę ogrodzenia tego budynku od strony drogi powiatowej.

Świetlica wiejska była oczkiem w głowie pana sołtysa. Przede wszystkim starał się o jej umeblowanie, wyposażenie i o to, by coś się w niej działo. Tu pomocą służyła mu żona Grażyna, która jest równocześnie radną gminy Skomlin.

Reklama

Chcieliśmy poznać powody decyzji Józefa Spodymka o rezygnacji z funkcji sołtysa. Niestety, już od dłuższego czasu telefonów od nas nie odbiera.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości