Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki oddziałów i sztandarów na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Dworszowicach Pakoszowych skąd wszystkie jednostki, których w sumie było trzynaście, przemaszerowały do kościoła, gdzie odbyła się Msza Święta. Po zakończeniu nabożeństwa poczty sztandarowe ponownie powróciły na plac przed świetlicą, ale tym razem w akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Strzelce Wielkie.
- Ochotnicza Straż Pożarna jest organizacją społeczną, którą tworzy zorganizowany zespół odpowiednio wyszkolonych ludzi do wykonywania zadań ochrony przeciwpożarowej, ratowniczej i innych działań związanych z klęskami żywiołowymi - mówił podczas swojego przemówienia druh Damian Klekotka, prezes OSP Dworszowice Pakoszowe.
- W imieniu własnym, jak również w imieniu druhen i druhów naszej jednostki, której mam zaszczyt kierować, wyrażam ogromne zadowolenie z obecności szanownych gości, których obecność dodaje rangi naszej uroczystości oraz szacunku do tego, co robimy - kontynuował Klekotka.Reklama
W wydarzeniu wzięło udział wielu zaproszonych gości m.in. Paweł Rychlik, poseł na Sejm RP, Krzysztof Ciebiada, poseł na Sejm RP, Sebastian Kościsty, zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi, Adam Nowak, Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, przedstawiciele władz samorządowych: Gabriel Orzeszek, wójt gminy Sulmierzyce, Tadeusz Kruszyński, przewodniczący Rady Gminy Sulmierzyce oraz radni.
Podczas części oficjalnej poczet flagowy, w składzie: druh Łukasz Wojtan, druh Piotr Ostrowski i druh Dariusz Macherzyński, dokonali uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt. Natomiast zasłużeni strażacy ochotnicy z jednostek, które funkcjonują na terenie gminy Sulmierzyce, zostali uhonorowani następującymi odznaczeniami: "Złoty Medal", "Srebrny Medal", "Brązowy Medal", "Wzorowy Strażak".
Punktem kulminacyjnym całej uroczystości była oficjalna prezentacja nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Volvo, który w jednostce jest już od lutego. Podczas prezentacji pojazd został poświęcony przez księdza proboszcza, a zaproszeni goście symbolicznie przecięli wstęgę.
Gdy części oficjalna dobiegła końca, wszyscy uczestnicy imprezy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Nie zabrakło wspólnej zabawy tanecznej, dmuchańców czy koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej, a stowarzyszenia z terenu gminy Sulmierzyce i gminy Rząśnia serwowały pyszne przysmaki.
Dodatkowo w ten dzień swoje 40 urodziny obchodził strażak z OSP Dworszowice Pakoszowe druh Łukasz Woźniak, a koledzy z jednostki postanowili zrobić mu małą niespodziankę i wspólnie odśpiewali "Sto Lat".
- Jestem bardzo szczęśliwy, że strażacy pamiętali o moim małym jubileuszu. To pokazuje, że w straży jesteśmy jedną wielką rodziną i zawsze możemy na siebie liczyć. - stwierdził Łukasz Woźniak.Reklama
Strażacy zgodnie przyznają, że impreza się udała, a lokalni mieszkańcy są zadowoleni, że w ich miejscowość funkcjonuje straż, która zawsze chętnie każdemu pomoże.
- Cieszę się, że cała impreza się udała oraz pragnę serdecznie podziękować wszystkim za obecność i wspólne świętowanie - podsumował Damian Klekotka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze