1 października do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego dołączyło 155 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W tej grupie są OSP z powiatów wieluńskiego, wieruszowskiego czy pajęczańskiego.
W powiecie wieluńskim do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego dołączyły trzy jednostki: OSP Wielgie (gmina Ostrówek), OSP Załęcze Wielkie (gmina Pątnów) oraz OSP Kraszkowice (gmina Wierzchlas). Z powiatu pajęczańskiego do KSRG włączono dwie jednostki: OSP Szczyty (gmina Działoszyn) oraz OSP Radoszewice (gmina Siemkowice), a z powiatu wieruszowskiego jedną - OSP Wójcin (gmina Łubnice).
Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy to integralna część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, która ma na celu ratowanie życie, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze