Policjanci zatrzymali kolejnych dwóch pijanych kierowców. Jeden miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie, a drugi ponad trzy. Obydwaj mężczyźni poniosą wkrótce konsekwencje.
Pierwszy z mężczyzn wpadł w piątek, 18 kwietnia na terenie powiatu oleskiego. 74-latek był kompletnie pijany, miał trzy promile alkoholu w organizmie. Zatrzymał go świadek, który widząc niebezpieczne manewry, powiadomił o wszystkim funkcjonariuszy. Drugi pijany kierowca został zatrzymany przez mundurowych z Praszki.
- Tor jazdy opla wskazywał, że kierowca może być pijany. 46-letni mężczyzna wydmuchał blisko dwa promile - mówi mł. asp. Marek Kotara, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.
Reklama
Obydwaj kierowcy stracili już prawo jazdy, teraz czeka ich jeszcze sprawa w sądzie. Grozi im kilka lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze