Reklama

Koncert zespołu ABBA Classic w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wierzchlesie

Znane przeboje, takie jak „Mamma Mia”, „Super Trouper” czy „Dancing Queen” szwedzkiego zespołu ABBA kojarzy chyba każdy. W niedzielne popołudnie, 27 kwietnia, można było usłyszeć ich aranżacje w wykonaniu grupy muzycznej ABBA Classic z Sieradza. A miało to miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wierzchlesie.

Salę w nowo otwartym Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wierzchlesie wypełnili mieszkańcy gminy Wierzchlas. Powodem tego, był koncert zespołu muzycznego ABBA Classic. Jako jedyny w Polsce ma licencje na oficjalne wykonywanie coverów utworów legendarnej grupy ABBA ze Szwecji.

Wywodzący się z Sieradza zespół od lat koncertuje w całej Polsce. W skład grupy wchodzą: Paulina Owczarek i Klaudia Dróżdż – wokal, Michalina Wieczorek  - grająca na skrzypcach i fortepianie, jak również wokalistka, Paweł Krasiński – grający na gitarze i śpiewający niektóre utwory, Michał Grzybek – gitara basowa oraz Szymon Jaroszewski – perkusja.

Reklama

Dla mieszkańców gminy Wierzchlas koncert zespołu był dużym wydarzeniem. Zwłaszcza, że grupa jako pierwsza miała możliwość występowania na scenie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wierzchlesie.

- Mam nadzieję, że to wydarzenie zapoczątkuje cykl kolejnych wspaniałych występów w naszym Ośrodku. Cieszę się, że dzisiejszy koncert cieszy się tak dużą frekwencją – mówi Magdalena Zych, dyrektorka tutejszego ośrodka kultury.

Podczas trwania koncertu zespół wykonał największe przeboje zespołu ABBA, w tym piosenkę „Mamma Mia”. Zgromadzeni na sali świetnie się bawili podrygując w rytm muzyki. Nie zabrakło również występów na bis.

Reklama

- Ogromnie się cieszę i jest nam niezmiernie miło, że jako pierwsi mogliśmy zagrać dla mieszkańców gminy Wierzchlas. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja, aby tu zagrać –powiedziała Paulina Owczarek, jedna z wokalistek zespołu.

Po koncercie członkowie zespołu ABBA Classic chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy. Można było również nabyć m.in. kubek czy magnez na lodówkę ze zdjęciami grupy muzycznej.

 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/05/2025 13:58
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości