Reklama

Lokalna wystawa robi furorę

Świetlica wiejska w Dworszowicach Pakoszowych słynie z zajęć, które mają na celu zaktywizować mieszkańców. Tym razem również nie było inaczej.

- W czwartek 29 września w świetlicy wiejskiej w Dworszowicach Pakoszowych ruszyła wystawa prac ręcznie wykonanych przez mieszkańców w ramach projektu "Mobilna Pracownia Twórcza" - powiedziała Anna Antończyk-Papierz.
Inicjatorem projektu "Mobilna Pracownia Twórcza", który został zapoczątkowany w ubiegłym roku jest Gmina Sulmierzyce.
- Zajęcia prowadzi pani Dorota Kozłowska, a skierowane są one dla dzieci powyżej 7 roku życia oraz dla osób dorosłych. Udział w zajęciach pozwala na zdobycie umiejętności w: wyplataniu, ozdabianiu, filcowaniu, czy haftowaniu. Celem zajęć jest poznawanie technik zapomnianych przez ludzi, a także technik nowoczesnych takich jak makrama. - kontynuuje Antończyk-Papierz.
- Dotychczasowe prace uczestników zostały wykonane metodą: filcowanie na sucho, makrama, decoupage na drewnie z elementami 3d, z masy struktualnej, decoupage na tkaninach, elementy haftu supelkowego oraz eco printing. - podkreśla opiekunka świetlicy.
Prace uczestników zajęć będą wystawione w świetlicy do 7 października.
- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia twórczości naszych zdolnych mieszkańców. Jesteśmy wdzięczni Gminie Sulmierzyce za możliwość kształcenia artystycznego i rozwijania pasji twórczych swoich mieszkańców. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisów na zajęcia u kierowników świetlic.- podsumowała Anna Antończyk-Papierz.


Jakub Wejman
[email protected]

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości