Reklama

Mieszkała u znajomego. Zabrała mu kartę i wyczyściła konto!

52-letnia mieszkanka gminy Bralin odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem po tym, jak wykorzystując nieuwagę swojego znajomego, zabrała jego kartę bankomatową i wielokrotnie się nią posługiwała. Kobieta została zatrzymana przez policjantów z miejscowego posterunku, a śledczy przedstawili jej łącznie 18 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do wspomnianego zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, 9 kwietnia. Jak ustalili funkcjonariusze, 52-latka przez pewien czas mieszkała u swojego znajomego. W pewnym momencie wykorzystała jego nieuwagę i zabrała należącą do niego kartę bankomatową, którą następnie wielokrotnie używała.

Kobieta co najmniej kilkanaście razy posłużyła się skradzioną kartą - zarówno podczas płatności za zakupy, jak i przy wypłatach gotówki z bankomatu. Jak ustalili policjanci, część transakcji nie doszła do skutku z uwagi na ich odrzucenie. Podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy niej kartę oraz gotówkę w kwocie około 1100 złotych.

Reklama

- Ponadto w toku przeszukania innych pomieszczeń mieszkalnych na terenie Bralina policjanci odzyskali pieniądze w kwocie 320 złotych, które 52-latka dała swojemu innemu znajomemu za zamieszkiwanie w ostatnim czasie u niego. Łącznie policjanci odzyskali pieniądze w kwocie ponad 1400 złotych. W toku postępowania okazało się, że konto pokrzywdzonego zostało uszczuplone o kwotę ponad 2000 złotych - relacjonuje mł. asp. Anita Wylęga, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Zatrzymana została już przesłuchana i usłyszała zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości