52-letnia mieszkanka gminy Bralin odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem po tym, jak wykorzystując nieuwagę swojego znajomego, zabrała jego kartę bankomatową i wielokrotnie się nią posługiwała. Kobieta została zatrzymana przez policjantów z miejscowego posterunku, a śledczy przedstawili jej łącznie 18 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Do wspomnianego zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, 9 kwietnia. Jak ustalili funkcjonariusze, 52-latka przez pewien czas mieszkała u swojego znajomego. W pewnym momencie wykorzystała jego nieuwagę i zabrała należącą do niego kartę bankomatową, którą następnie wielokrotnie używała.
Kobieta co najmniej kilkanaście razy posłużyła się skradzioną kartą - zarówno podczas płatności za zakupy, jak i przy wypłatach gotówki z bankomatu. Jak ustalili policjanci, część transakcji nie doszła do skutku z uwagi na ich odrzucenie. Podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy niej kartę oraz gotówkę w kwocie około 1100 złotych.
- Ponadto w toku przeszukania innych pomieszczeń mieszkalnych na terenie Bralina policjanci odzyskali pieniądze w kwocie 320 złotych, które 52-latka dała swojemu innemu znajomemu za zamieszkiwanie w ostatnim czasie u niego. Łącznie policjanci odzyskali pieniądze w kwocie ponad 1400 złotych. W toku postępowania okazało się, że konto pokrzywdzonego zostało uszczuplone o kwotę ponad 2000 złotych - relacjonuje mł. asp. Anita Wylęga, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.
Zatrzymana została już przesłuchana i usłyszała zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze