Reklama

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Tenisie Stołowym. Mierzyce i Mokrsko najlepsi przy stołach wśród szkół podstawowych

W sali gimnastycznej Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Mierzycach rozegrano Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach „Igrzysk Dzieci 2025/2026”. Po zaciętych pojedynkach mistrzowskie tytuły wywalczyły drużyny z Mierzyc (dziewczęta) i Mokrska (chłopcy).

W środę, 5 listopada w ramach „Igrzysk Dzieci 2025/2026” rozegrano Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Organizatorami wydarzenia byli:

  • Zespół Szkolno–Przedszkolny w Mierzycach (koordynator – Piotr Urbanek),
  • Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu,
  • Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia główny zawodów, nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Urbanek. Uroczystego otwarcia oraz wręczenia pucharów i dyplomów dla najlepszych zespołów dokonała dyrektor szkoły w Mierzycach Aneta Jakubiszyn.

W turnieju udział wzięło 11 drużyn – 4 żeńskie i 7 męskich, reprezentujących szkoły podstawowe z terenu całego powiatu wieluńskiego.

Reklama

W rywalizacji dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja gospodyń, Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Mierzycach, która nie przegrała żadnego spotkania. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta z Kraszkowic, a podium uzupełniła Szkoła Podstawowa z Masłowic. Tuż za podium, na czwartej lokacie uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie.

Reprezentacja ZS-P Mierzyce:

Daria Rabenda

Julia Kędzia

Hanna Pakuła

Opiekun: Piotr Urbanek

Jeszcze więcej emocji przyniosła rywalizacja chłopców. Zawody rozgrywano w dwóch grupach eliminacyjnych, z których do fazy finałowej awansowały najlepsze zespoły. W decydującym meczu ZSiP Mokrsko po niezwykle wyrównanej walce pokonał SP Masłowice 3:2, sięgając po tytuł mistrzowski.

Reklama

Mecz o III miejsce

SP Biała – ZS-P Mierzyce  1:3

Finał

ZSiP Mokrsko – SP Masłowice  3:2

Końcowa klasyfikacja – chłopcy

1. ZSiP Mokrsko

2. SP Masłowice

3. ZS-P Mierzyce

4. SP Biała

5. SP Skomlin

6. SP Ruda

7. SP Kraszkowice

Reprezentacja ZSiP Mokrsko:

Fabian Apanasiewicz

Oliwier Świątek

Ksawery Grzebielucha

Opiekun: Witold Krawczyk

Do półfinałów wojewódzkich, które rozgrywane będą w Wieruszowie awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii:

Dziewczęta: Mierzyce i Kraszkowice

Chłopcy: Mokrsko i Masłowice

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości