Wczoraj, pierwszego maja, na obiekcie gospodarza turnieju - Akademii Sportu Sulmierzyce rozegrano minimistrzostwa piłkarskie.
Akademia Sportu Sulmierzyce była gospodarzem zawodów, które na jej obiekcie odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej porannej sesji piłkarskiej, od godziny 10.00 swoje umiejętności mieli okazję zaprezentować zawodnicy urodzeni w latach 2015 - 2016, występujący w kategorii Żaka. Do rozgrywek przystąpiły zespoły - LKS Czarni Rząśnia, Akademia Sportu Pajęczno, dwie drużyny gospodarzy - Akademia Sportu Sulmierzyce, LKS Płomień Makowiska oraz GLKS Strzelce Wielkie juniorzy.
- Chciałbym podkreślić bardzo fajne zorganizowanie tego turnieju przez gospodarza, a więc Akademię Sportu Sulmierzyce. Gra na naturalnej murawie, przy takiej pogodzie to świetna sprawa dla chłopców. Poza tym atmosfera piłkarskiego święta, które było czuć na tak fajnym obiekcie, również dzięki rodzicom zmotywuje chłopców do dalszej pracy - powiedział trener Akademii Sportu Pajęczno Michał Zawadzki.
Po piłkarzach z grupy Żaka, do rywalizacji od godziny 12.00 przystąpili chłopcy w kategorii Skrzat, urodzeni w latach 2017 - 2018. W zmaganiach na obiekcie AS Sulmierzyce wzięły udział dwie drużyny gospodarzy, Football Academy Bełchatów, Zawisza Pajęczno, Akademia Sportu Pajęczno oraz LKS Czarni Rząśnia.
- Mimo iż nie prowadzimy oficjalnych wyników gier w tej grupie, to jednak chciałbym pochwalić moich chłopaków, bo udało nam się wygrać cały turniej, strzelając sporo bramek. Najbardziej jako trenera cieszy mnie to, że chłopcy nabierają poprzez takie turnieje cech typowo piłkarskich - dodaje trener Zawadzki.
Na wszystkich zawodników turnieju czekał wspólny grill po zakończonych zmaganiach oraz liczne nagrody w postaci medali, dyplomów, piłek czy plecaków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze