Reklama

Nie żyje 17-letni motocyklista. Wymusił pierwszeństwo

Nie żyje 17-letni motocyklista, który wczoraj (20 marca) nie ustąpił pierwszeństwa 24-letniej kierującej osobówką, w wyniku czego doprowadził do zdarzenia pojazdów. Nastolatek poruszał się jednośladem bez uprawnień. Mundurowi apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w środę (20 marca) ok. godz. 13:00 przy ulicy Szkolnej w Lgocie Małej (gm. Kruszyna). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nastolatek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo, doprowadzając do zderzenia z osobówką. Młody częstochowianin został zabrany do szpitala, gdzie na skutek odniesionych obrażeń niestety zmarł. 

- Na miejscu wypadku pracowali policjanci z częstochowskiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz szczegóły tego tragicznego zdarzenia - komentuje aspirant sztabowy Barbara Poznańska, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Reklama

Mundurowi po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Należy pamiętać, że motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma mniejsze szanse na wyjścia z tego zdarzenia bez szwanku.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości