Reklama

Nocny pożar tartaku - w akcji ponad 30 strażaków!

Ponad 30 strażaków walczyło z pożarem tartaku w Złoczewie. Ogień pojawił się w kotłowni, a także na łączniku hal. Na szczęście po kilku godzinach strażakom udało się opanować całą sytuację.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 22 marca ok. godz. 0:30. Strażacy zostali poinformowani o pożarze tartaku w Złoczewie. Gdy jednostki przybyły na miejsce okazało się, że ogniem objęta jest kotłownia, a także łącznik dachu między halami produkcyjnymi.

- Natychmiast przystąpiliśmy do gaszenia pożaru, potem do oddymiania pomieszczeń. Przypuszczalną przyczyną pożaru było cofnięcie się żaru z pieca w kotłowni. Na szczęście nikt nie ucierpiał - informuje st. kpt. Krzysztof Ignaczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. 

Reklama

W akcji, która trwała 2,5 godziny, uczestniczyło siedem jednostek straży pożarnej (trzy PSP Sieradz, dwie OSP Złoczew oraz po jednej z OSP Stolec, OSP Uników i OSP Grójec Wielki), w sumie 31 strażaków. Straty oszacowano wstępnie na około 200 tys. zł. Udało się natomiast uratować mienie o wartości około miliona złotych. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości