W gmina Rząśnia zakończona została realizacja projektów dofinansowanych w ramach programu „Sołectwo na plus 2023”. Dzięki środkom zewnętrznym, udało się m.in. doposażyć świetlicę wiejską w Rząśni.
Wniosek o wsparcie finansowe dla zadania pn. „Doposażenie świetlicy wiejskiej znajdującej się przy OSP Rząśnia” został złożony przez kilka podmiotów, a mianowicie: sołectwo Rząśnia pod przewodnictwem sołtyski Grażyny Szataniak, Radę Sołecką reprezentowaną przez Katarzynę Siedlarek i Ewelinę Komor, przedstawicielki Ekipy Sołtysa - Katarzynę Szataniak, Dominikę Krawczyk, Justynę Leszczyk oraz prezesa OSP w Rząśni Piotra Krawczyka.
Projekt zakładał doposażenie istniejącej przy OSP Rząśnia świetlicy wiejskiej. Uwzględniał on zakup warnika dwuściankowego, kociołka elektrycznego, podgrzewaczy ROLL TOP CASSIC, termosów gastronomicznych ze stali nierdzewnej, namiotu o wymiarach 4x4 wraz wyposażeniem oraz oznakowaniem sołectwo Rząśnia, dwóch stołów i czterech krzeseł do namiotu oraz czterech regałów ze stali nierdzewnej do chłodni. Na ten cel udało się pozyskać 12 tys. zł z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Dodatkowo taka sama kwota została przeznaczona z budżetu gminy Rząśnia.
Współpraca organizacji działających na terenie Rząśni spowodowała, że świetlica wiejska otrzymała nowe wyposażenie, a co za tym idzie nowe możliwości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze