Nowiuśkie Volvo dopiero co zaparkowało w garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Opojowicach. Ale w gminie Czarnożyły cieszy się jeszcze jedna jednostka, która przejmie dotychczasowy wóz z opojowickiej jednostki.
Obecny rok był bardzo pracowity dla jednostki OSP w Opojowicach. Decyzją zarządu jednostki było, aby w 2023 roku powziąć wszelkich działania związane z zakupem nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego.
- I oto nasze zamierzenia się ziściły - mówi dla portalu kulisy.net, prezes OSP Opojowice druh Zbigniew Szmaciński.
Dotację na zakup samochodu wójt gminy Czarnożyły Andrzej Modrzejewski wraz z druhami wywalczył z Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 450 000 zł. Pozostałą część na ten cel radni gminy Czarnożyły zabezpieczyli w budżecie gminy. A chodzi o kwotę 690 087 złotych.
Nowy wóz posiada na swoim wyposażeniu zbiornik o pojemności 4150 litrów wody, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 450 litrów.
- Dodatkowo występowaliśmy do wielu firm, instytucji, osób prywatnych i mieszkańców sołectwa Opojowice. Udało nam się uzbierać kwotę ponad 100 000 złotych, za co zakupiliśmy niezbędne wyposażenie - dodaje druh Damian Cipiszewski.
Już w piątek, 24 listopada, OSP w Opojowicach zaprasza mieszkańców, władze gminy i sympatyków jednostki na oficjalne powitanie samochodu bojowego.
- Mogę śmiało powiedzieć, że czekaliśmy na ten moment od początku istnienia jednostki - zaznacza prezes OSP w Opojowicach.
Druhowie z OSP cieszą się z nowego auta, ale szczęścia nie kryją także strażacy z sąsiedniej wsi. Albowiem OSP w Kątach także w piątek, otrzymają pojazd m-ki Renault G270, który zakończy służbę w opojowickiej jednostce.
Dotychczasowy samochód OSP Opojowice od dziś (piątek, 24 listopada) będzie stacjonował w jednostce w Kątach. Dzięki temu tamtejsza OSP wymieni wysłużonego 38-letniego Stara 244.
- Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania tego pojazdu. Mogę stwierdzić z całą świadomością, że wpłynie na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich - zauważa druh Błażej Szmaciński z OSP Opojowice.
- Nowy nabytek nie był by możliwy gdyby nie ogromne zaangażowanie w realizację naszego celu pana posła Pawła Rychlika, wójta gminy Czarnożyły pana Andrzeja Modrzejewskiego i całej Rady Gminy w Czarnożyłach. To dzięki ich wsparciu, zaangażowaniu i determinacji dziś cieszymy się z nowego wozu bojowego na terenie gminy - zaznacza szef gminnych struktur OSP druh Damian Grobelny.
- Bardzo ważnym aspektem jest wyposażenie jednostek ochrony przeciwpożarowej. Dzisiejszy zakup pozwoli nam prowadzić działania w szerszym zakresie nie tylko na terenie sołectwa, gminy, ale również powiatu wieluńskiego. Obecnie mogę powiedzieć z pełną świadomością, że zakup tego pojazdu jest dopełnieniem wymiany taboru pojazdów w naszej gminie, gdzie na bezpieczeństwie mieszkańców nie szczędzi się funduszy publicznych. Z całego serducha dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu nowego wozu - kończy prezes gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Czarnożyłach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Brawa dla druhów z OSP Opojowice
Brawa dla druhów z OSP Opojowice