Reklama

Obywatelska Postawa pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę

W sobotę, 3 lutego, 63-latek stanął w obliczu poważnych konsekwencji po wsiadaniu za kierownicę pojazdu z blisko 3 promilami alkoholu. Sytuacja mogła zakończyć się tragicznie, gdyby nie czujny świadek, który zareagował na niebezpieczne zachowanie nieodpowiedzialnego kierowcy.

Policja otrzymała zgłoszenie od kierowcy, który podróżował za seatem leonem. Mężczyzna zauważył, że kierowca seata jechał niebezpiecznie, zmieniając prędkość, próbując skręcić w lewo, a potem w prawo. Zaniepokojony świadek postanowił zbadać sytuację i podejść do kierowcy.

Po otwarciu drzwi pojazdu, świadek wyczuł silną woń alkoholu. Natychmiast zareagował, odbierając kluczyki od kierowcy i uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Bez zwłoki powiadomił policję, co skutkowało interwencją na miejscu.

- Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie - mówi mł. asp. Wioletta Mielczrek, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Reklama

Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz prowadzenia pojazdów oraz surowe konsekwencje finansowe. Jego bezmyślne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii, ale odpowiednia reakcja świadka pozwoliła uniknąć potencjalnego niebezpieczeństwa.

Incident ten ponownie podkreśla istotę reakcji społeczeństwa na nieodpowiedzialnych kierowców. Nietrzeźwi uczestnicy ruchu są nadal poważnym zagrożeniem, a obywatelska postawa może stanowić kluczowy element w zapobieganiu tragediom na drogach. Policja szczególnie dziękuje mieszkańcowi powiatu pajęczańskiego za wzorową postawę obywatelską, która mogła uratować życie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości