Kiedy kobieta porządkowała grób na cmentarzu, 50-latek postanowił ukraść rzeczy z jej torebki. Jego łupem padł portfel i telefon. Złodziej został już zatrzymany.
Do zdarzenia doszło na początku października. Mieszkanka Drzewicy zgłosiła policjantom z Opoczna, że została okradziona, gdy sprząta groby swoich bliskich na cmentarzu. Nieznany sprawca ukradł z jej torebki portfel i telefon - straty oszacowano na blisko 2,5 tys. zł. Złodzieja udało się jednak zlokalizować i zatrzymać na terenie województwa śląskiego.
- 50-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który przez kilka dni, jako pracownik cyrku, przebywał w Drzewicy, przyznał się, że wykorzystując nieuwagę kobiety ukradł rzeczy z jej torebki - mówi st. asp. Sławomir Kochanowski z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.
Reklama
Mężczyźnie grozi teraz pięć lat więzienia. Policja apeluje do wszystkich o rozwagę i ostrożność. Zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych. Podczas prac porządkowych powinniśmy zwracać uwagę na swoje otoczenie, a zwłaszcza nie pozostawiać wartościowych rzeczy bez opieki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze