Reklama

PO KURSIE POTRAFIĄ SIĘ OBRONIĆ

16/12/2022 14:38
13 mieszkanek gminy Pajęczno może pochwalić się zdobyciem certyfikatu po „Mikołajkowym kursie samoobrony”. 6 i 13 grudnia panie spotykały się w Szkole Podstawowej   im. Juliana Tuwima, aby pod okiem instruktorów taktyk z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie ćwiczyć reakcję na niebezpieczne sytuacje. Przy okazji wsparły zbiórkę Jasia Czarneckiego, chorującego na SMA.

- Podczas treningów kobiety podniosły swoją sprawność fizyczną, pewność siebie, które są kluczem do skutecznej obrony przed agresją – relacjonuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

- Kobiety podczas energicznych i dynamicznych zajęć poznały również psychologiczne aspekty samoobrony – dodaje.

Zajęcia prowadzili pajęczańscy instruktorzy taktyk i technik interwencji kom. Mieczysław Botór  oraz st. asp. Łukasza Borowiecki.

-  Uczestniczki w trakcie zajęć poznały zasady udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej zaprezentowanej przez strażaków z Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Pajęcznie – informuje policjantka.  

Każda z uczestniczek dorzuciła również cegiełkę do leczenia małego Jasia,

- Szczytny cel naszej mikołajkowej akcji ma również zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród kobiet oraz pomóc im w zdobyciu wiedzy w zakresie aspektów prawnych samoobrony – opisuje rzeczniczka pajęczańskich mundurowych, zapewniając, że paniom nie zabrakło energii, ducha walki, odwagi, a przede wszystkim dobrego humoru.

[caption id="attachment_7887" align="alignnone" width="1200"]

fot.: arch. KPP w Pajęcznie[/caption]

[caption id="attachment_7888" align="alignnone" width="1200"]

fot.: arch. KPP w Pajęcznie[/caption]
Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości