Reklama

Po termomodernizacji cieplej i przytulniej

Kolejny budynek przedszkola na terenie gminy Pątnów przeszedł termomodernizację. Inwestycja w Załęczu Wielkim 8 grudnia oficjalnie została podsumowana. Nie zabrakło przecięcia wstęgi oraz występów artystycznych przedszkolaków i zespołu ,,Załęczanie”.

- To bardzo szczególny dzień, ponieważ świętujemy otwarcie zakończonej inwestycji, dzięki której bardzo poprawiły się warunki pracy i nauki w Publicznym Przedszkolu w Załęczu Wielkim – zaczęła Elżbieta Krzemińska, dyrektorka Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym.
- Dzięki termomodernizacji budynku przedszkola jest nam tutaj cieplutko i przytulnie. Cieszy nas również zewnętrzna elewacja budynku, która kolorystyką nawiązuje do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Teraz ten budynek stał się piękną wizytówką naszej wsi. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji.
Wykonanie tego zadania kończy dwuletni projekt termomodernizacji budynków przedszkoli na terenie gminy Pątnów. W ubiegłym roku inwestycja została zrealizowana w Grębieniu, niedawno w Popowicach, a teraz w Załęczu Wielkim. Na ten cel gmina otrzymała 500 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozyskane środki na starczyły na sfinansowanie prac we wszystkich obiektach. Koszt robót tylko w Załęczu Wielkim wyniósł blisko 560 tys. zł,  z czego 150 tys. zł to dofinansowanie,  a ponad 400 tys. zł to wkład własny gminy.
- Myślę, że warto było te środki dołożyć, budynek jest naprawdę bardzo dobrze docieplony, również przeprowadzona jest termoizolacja dachu, przygotowaliśmy też budynek pod kątem jego przyszłej adaptacji – mówił Jacek Olczyk, wójt gminy Pątnów.
- Wykonaliśmy wejście od podwórza, gdyż na pierwszym piętrze, w niedalekiej przyszłości, powstanie sześć mieszkań komunalnych, które będziemy chcieli wynajmować. W historii tej placówki, która została wybudowana w czynie społecznym w 1958 r., to już jest trzecia poważna przebudowa. W latach 1980-1981 zostały dobudowane nowe sale, gdyż publiczne przedszkole wtedy mieściło się na wsi i od 1981 r. gości w tym budynku. 20 lat później były kolejne konieczne modernizacje budynku, pojawił się piec olejowy, pierwsza w gminie i nie wiem, czy nie w powiecie, oczyszczalnia kontenerowa, jak i wiele innych udogodnień. Ta inwestycja niezwykle konieczna również z punktu widzenia poprawy estetyki myślę, że jest bardzo udana.
- Nie zabierałbym głosu, ale pan wójt powiedział o jednej rzeczy, o pierwszym piecu olejowym w szkole w Załęczu Wielkim w powiecie wieluńskim – podkreślał wieluński poseł Paweł Rychlik.
- Jadąc kiedyś samochodem, słuchałem audycji w Radiu Ziemi Wieluńskiej i była właśnie na temat założenia instalacji centralnego ogrzewania w Załęczu Wielkim. Działo się to na początku chyba lat 90-tych, a wcześniej były piece kaflowe. Szkoła w Załęczu Wielkim idzie za ciosem i to jest kolejny krok w tej materii. Gratuluję panu wójtowi, że też te środki pozyskał i tego, że potem wygospodarował z budżetu gminy pieniądze, żeby te trzy inwestycje, w Grębieniu, Popowicach i w Załęczu Wielkim, zrealizować.
Wykonawcą inwestycji w Załęczu Wielkim było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budex Tobiasz Lebioda z Wielunia. Wiosną przed budynkiem na pewno pojawi się jeszcze piękna zieleń, a w niedalekich planach jest powstanie trzech funkcjonalnych boisk sportowych. Warto dodać, że oprócz przedszkolaków, z obiektu korzystają również Młodzieżowa Orkiestra Dęta ,,Ogniki” oraz zespół ,,Załęczanie”.


Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości