Nawet dwanaście lat więzienia grozi pięciorgu zatrzymanym, podejrzanych o posiadanie i odpłatne udzielania środków odurzających i psychotropowych. Kryminalni nad sprawą pracowali od czerwca ubiegłego roku. Teraz do Sądu Rejonowego w Oleśnie skierowano akt oskarżenia.
35-letni mieszkaniec województwa łódzkiego miał legalną, zgłoszoną uprawę konopi włóknistych. Chcąc jednak zarobić, postanowił ją nieco "podrasować" środkami zawierającymi syntetyczny kanabinoid ADB-Butinaca. Śledczy ujawnili ponad kilogram suszu tego typu, który był przeznaczony na handel. Ponadto śledczy zabezpieczyli 700 gramów klefedronu, a także kilka porcji marihuany i haszyszu.
Wobec właściciela plantacji sąd na czas trwającego postępowania zastosował tymczasowy areszt, który po wpłaceniu 50 000 złotych poręczenia majątkowego został zamieniony na policyjny dozór. Pozostali członkowie szajki również zostali nim objęci.
- Kryminalni podczas czynności procesowych zabezpieczyli mienie o łącznej wartości ponad 200 tys. zł. , w tym: prawie 75 tys. zł. w gotówce oraz cztery pojazdy: bmw, jaguar oraz citroen i renault, o łącznej wartości blisko 135 tys. zł - komentuje mł. asp. Marek Kotara, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.
Teraz o przyszłości pięciorga zatrzymanych zdecyduje sąd. Za popełnione czyny oskarżonym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze