Wieluńscy policjanci przejęli ponad kilogram narkotyków. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy posiadali zakazane środki. Grozi im kilka lat więzienia.
Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, że w oplu vectra mogą być przewożone środki odurzające. W środę, 17 września funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wytypowany pojazd w miejscowości Piskornik (gmina Ostrówek). Za kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Przy mężczyźnie zabezpieczono zawiniątko z marihuaną. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na tym działania wieluńskich kryminalnych nie zakończyły się. Policjanci ustalili, że z narkotykowym procederem związany był również 29-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.
- Następnego dnia - w trakcie przeszukań miejsc jego zamieszkania oraz miejsca pracy - zabezpieczono łącznie ponad 1100 gramów różnego rodzaju substancji psychotropowych i środków odurzających. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje należały do grupy mefedronu, amfetaminy, marihuany i haszyszu - mówi asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Reklama
29-latek został również zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Starszy z nich odpowie za posiadanie środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Z kolei młodszy z nich usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Grozi mu za to do 10 lat więzienia. Na podstawie zebranego materiału prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy, do którego sąd się przychylił.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze