Jest niedzielne popołudnie, 17 maja. Służby zostają zaalarmowane o pożarze w m. Bieniec w gminie Pątnów. Palę się bele słomy składowane na polu. Na miejscu działa sześć zastępów strażaków i policjanci.
O godzinie 16:21 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu przyjął zgłoszenie o średnim pożarze z podrodzaju: trawy, torfowiska, lasy, pola, stogi. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, w tym jeden z JRG PSP Wieluń oraz z OSP Dzietrzniki, OSP Pątnów, OSP Załęcze Wielkie, OSP Bieniec i OSP Wierzchlas.
- Nie ma osób poszkodowanych. Akcja wciąż trwa – informuje kapitan Szymon Kolanek, dyżurny PSK PSP Wieluń.
Działania służb nie są zakończone. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o prawdopodobnej przyczynie pożaru.
Jak nieoficjalnie mówi reporterce portalu kulisy.net jeden z miejscowych, świadek zdarzenia:
- Przylazł typ niespełna rozumu i podpalił.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze