Reklama

Przekroczył prędkość i miał dostać mandat - zaoferował policjantom łapówkę

49-letni kierowca przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Zamiast przyjąć mandat i punkty karne, zaoferował policjantom... 200 złotych łapówki. Próba korupcji może być dla niego bardzo kosztowna - grozi mu bowiem nawet 10 lat więzienia. 

Cała sytuacja miała miejsce w niedzielę, 3 listopada po godz. 8 w Walichnowach w gminie Sokolniki. Mieszkaniec Wrocławia jechał drogą w obszarze zabudowanym z prędkością 90 km/h, czyli o 40 km/h. Funkcjonariusze, którzy prowadzili pomiar przy drodze krajowej nr 74, postanowili go zatrzymać. 

Za kierownicą opla zafiry siedział 49-latek, w aucie było też trzech pasażerów. Policjant poinformował mężczyznę, że w związku ze złamaniem przepisów nakłada na niego mandat karny w wysokości 800 zł oraz dziewięć punktów karnych. 

Reklama

- Mężczyzna tłumaczył policjantom, że ma trudną sytuacje materialną i chce, aby zmienili wysokość mandatu. Mundurowy wyjaśnił, że mandat jest kredytowany i ma prawo do odmowy jego przyjęcia. Wówczas kierujący wyciągnął banknot o nominale 200 złotych w kierunku funkcjonariuszy proponując wręczenie go w zamian za odstąpienie od czynności służbowych - mówi st. asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

49-latek został poinformowany, że popełnił przestępstwo, proponując funkcjonariuszom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowym. Mężczyzna został zatrzymany, był trzeźwy. W poniedziałek, 4 listopada mieszkaniec Wrocławia usłyszał zarzut przestępstwo korupcyjnego, grozi mu za to nawet 10 lat więzienia. 
 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości