Zakończył się remont kuchni w remizie OSP w Nowej Brzeźnicy. Modernizacja rozpoczęła się już dwa lata temu, a strażacy systematycznie realizują kolejne etapy odnowy budynku. Dzięki zaangażowaniu druhów remiza przechodzi metamorfozę.
Prace nad modernizacją obiektu wystartowały w 2022 roku, kiedy to wykończone zostało pierwsze pomieszczenie. Środki pochodziły wyłącznie z budżetu jednostki i pracy samych druhów. Rok później, przy wsparciu finansowym oraz własnym wkładzie, udało się wyremontować toalety oraz dolny korytarz. Tym razem przyszedł czas na kuchnię.
- Wiedzieliśmy, że kolejnym miejscem, które wymaga remontu, jest kuchnia - mówi Szymon Sowiński, prezes jednostki OSP w Nowej Brzeźnicy.
- Po pozyskaniu środków z funduszu sołeckiego przystąpiliśmy do rozbiórki starych płytek i tynków. W ramach zadania wymieniliśmy instalację wodną, elektryczną, wentylację, a także drzwi. Całość przykrył gres, a z pozostałych środków zakupiliśmy dodatkowe wyposażenie: zlewozmywak, basen oraz pochłaniacz - dodaje prezes.
Dzięki zrealizowanym pracom kuchnia stała się funkcjonalnym i nowoczesnym pomieszczeniem, które będzie służyć zarówno strażakom, jak i lokalnej społeczności.
Jak wspomina Szymon Sowiński, to jednak nie koniec zmian w budynku. Strażacy już rozpoczęli największą w historii jednostki inwestycję, która obejmuje remont sali głównej wraz z nową podłogą, sufitem i instalacją klimatyzatorów. W planach jest także wymiana wszystkich okien i drzwi zewnętrznych, termomodernizacja budynku oraz montaż instalacji fotowoltaicznej.
- Realizujemy projekt z Polskiego Ładu "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Nowa Brzeźnica". Projektem jest objętych sześć strażnic. Na cel termomodernizacji budynku mamy przeznaczone około 760 tys. zł - mówi Piotr Skorupski, prezes zarządu firmy Omega, odpowiedzialny za prowadzenie inwestycji.
Modernizacja pomieszczeń to ogromny krok naprzód dla OSP Nowa Brzeźnica. Dzięki zaangażowaniu druhów oraz wsparciu finansowemu, remiza staje się nowoczesnym miejscem, które będzie służyć strażakom i mieszkańcom przez długie, kolejne lata.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze