Reklama

Strażacka Wigilia w Stawie. Druhowie z Gminy Czarnożyły i Masłowic przy wspólnym stole

Tradycji stało się zadość. W sobotę, 13 grudnia 2025 roku, druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Czarnożyły spotkali się, aby wspólnie świętować nadchodzące Boże Narodzenie. Tegoroczne spotkanie opłatkowe w Stawie miało wyjątkowy charakter – grono strażackiej rodziny powiększyło się o gości z sąsiednich Masłowic.

Gospodarzem tegorocznego świętowania była jednostka OSP w Stawie. To właśnie tamtejsi druhowie zadbali o przygotowanie sali oraz wigilijnej wieczerzy, tworząc podniosłą i rodzinną atmosferę. Uroczystość otworzył Prezes Zarządu Gminnego, dh Dariusz Marciniak, który powitał licznie zgromadzonych gości.

Duchowy wymiar służby. Zanim strażacy zasiedli do posiłku, zadbano o duchowy aspekt spotkania. Fragment Ewangelii o narodzeniu Pańskim odczytał wikariusz parafii Czarnożyły, ks. Grzegorz Kałuża, wprowadzając zebranych w świąteczny nastrój. Okolicznościową modlitwę w intencji strażaków i ich rodzin odmówił ks. Marek Jelonek.

Reklama

W spotkaniu wzięli również udział duchowni z sąsiednich parafii: ks. proboszcz Tomasz Krawczyk z Raczyna oraz ks. proboszcz Mariusz Sztaba z Masłowic. Obecność kapłanów podkreśliła silną więź lokalnych społeczności z jednostkami OSP.

Podziękowania za gotowość i poświęcenie Głos zabrał również Wójt Gminy Czarnożyły, Andrzej Modrzejewski. Włodarz gminy wyraził wdzięczność ochotnikom za ich nieustanną mobilizację, zarówno podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, jak i w trakcie szkoleń podnoszących kwalifikacje.

Reklama

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele samorządu: Przewodniczący Rady Gminy Czarnożyły Józef Zawada, Sekretarz Gminy i Członek Zarządu Powiatu w Wieluniu Piotr Kędzia oraz Inspektor Urzędu Gminy Edyta Łebek.

Kulminacyjnym momentem wieczoru było tradycyjne łamanie się opłatkiem. Strażacy, samorządowcy i duchowni złożyli sobie życzenia, co stało się okazją do zacieśnienia więzi – zwłaszcza z nowo przybyłymi reprezentantami OSP Masłowice. Spotkanie zwieńczyło wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie akordeonu oraz degustacja wigilijnych potraw przygotowanych przez gospodarzy ze Stawu.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/12/2025 10:51
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości