Dotacja w wysokości 8 tys. zł trafiła do strażaków z OSP Wola Rudlicka. Pieniądze druhowie zainwestowali w nowy sprzęt.
O tym jak ważna jest podczas wszelkiego typu akcji komunikacja, wiedzą druhowie OSP Wola Rudlicka, dlatego chcieli zakupić radiotelefony.
- Wcześniej mieliśmy w posiadaniu tego typu sprzęt, jednak urządzenia zostały zniszczone w wyniku zwarcia – podaje druh Sebastian Świątczak, wiceprezes OSP Wola Rudlicka.
Strażakom udało się zdobyć sporą dotację z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
- Pieniądze zostały przeznaczone na cele statutowe naszego stowarzyszenia poprzez zakup niezbędnego wyposażenia czyli nowych radiotelefonów, które uległy uszkodzeniu – informuje wiceprezes.
Reklama
Pomoc w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie zewnętrze zaoferował strażakom jeden z radnych gminnych, Piotr Pawlak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze