W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Placówkę odwiedzili uczniowie z Wielunia i Ostrówka oraz strażacy z OSP Złoczew, niosąc ze sobą świąteczne upominki i wspólny śpiew kolęd.
Wydarzenie to jest już stałym elementem kalendarza ośrodka, integrującym podopiecznych z rówieśnikami z regionu. W tym roku głównymi gośćmi była delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu. Uczniowie i nauczyciele z "Piątki" przygotowali program artystyczny, na który złożyły się kolędy i pastorałki.
Za organizację całego przedsięwzięcia odpowiadała Kamila Derbis, natomiast o profesjonalną oprawę muzyczną zadbał Piotr Sitarski. Dzięki ich zaangażowaniu spotkanie miało wyjątkowo uroczysty charakter, a wspólne kolędowanie stało się okazją do integracji obu społeczności szkolnych.
Dzień ten obfitował w wizyty również innych przyjaciół ośrodka. Do Gromadzic przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrówku oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złoczewie. Goście nie szczędzili czasu na rozmowy z wychowankami, przekazując im świąteczne prezenty i życzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze