Koło PTTK i KGW zorganizowały obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Był pochód z pochodniami i flagami, patriotyczne piosenki i ognisko…
A obchody w Siemkowicach rozpoczęła wieczorna msza święta, w czasie której ksiądz mówił o oddolnej inicjatywie. Potem ulicami wsi przeszedł wspomniany już pochód, by zatrzymać się przy ognisku przed biblioteką. Tam mieszkańcy śpiewali pieśni patriotyczne. Obsadą muzyczną zajęła się Dominika Brożyna. Frekwencja była bardzo duża. Wspólne występy rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego.
O bezpieczeństwo marszu zadbała OSP Siemkowice.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze