Do zdarzenia doszło w piątek, 9 lutego, przed 6:00. Wtedy to 39-letni rowerzysta został potrącony. Obrażeń nie odniósł, ale i tak poniósł konsekwencje kolizji.
Wszystko wydarzyło się w Bagatelce.
- Jak ustalono, kierujący osobowym daewoo, w wyniku nieprawidłowego manewru omijania, doprowadził do zderzenia bocznego z rowerzystą, jadącym w tym samym kierunku – relacjonuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie.
Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, poddali kierowcę osobówki oraz cyklistę badaniu na trzeźwość. Okazało się, że 39-latek miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. W rezultacie stróże prawa zdecydowali o ukaraniu obu uczestników zdarzenia mandatami karnymi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze