Stabilność i konsekwencja - tak w skrócie można podsumować Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzietrznikach. Druhny i druhowie podsumowali działalność jednostki za 2025 rok, udzielili zarządowi absolutorium oraz zdecydowali, że stery pozostają w tych samych rękach. Zarząd będzie pracował w dotychczasowym składzie, powiększonym o dwie nowe osoby.
Podczas zebrania przyjęto cztery uchwały, wybrano delegatów na Zjazd Oddziału Gminnego i przedstawicieli do Zarządu Oddziału Gminnego, a także Komisję Rewizyjną również w rozszerzonym, ale zachowującym ciągłość składzie. Nie zabrakło momentów uroczystych. Wręczono odznaki za wysługę lat, wyróżnienia dla członków MDP oraz zaprzysiężono nowych druhów, którzy oficjalnie zasilili szeregi jednostki.
Prezesem pozostaje Rafał Stochmiałek, naczelnikiem Rafał Perek, wiceprezesem Przemysław Adamski, a zastępcą naczelnika Krzysztof Kalemba. Funkcję sekretarza objęła Monika Kielan, skarbnikiem jest Andrzej Stochmiałek, gospodarzem Dawid Derkacz. W zarządzie pracują także Patrycja Moczygęba oraz Marcin Stochmiałek. Komisji Rewizyjnej przewodniczy Stanisław Podyma, a w jej skład wchodzą Artur Orzeszyna, Łukasz Panek, Grzegorz Włoch i Symeon Dworakowski.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. radny sejmiku województwa łódzkiego Edward Kiedos, starosta wieluński Maciej Bryś, wójt gminy Pątnów Jacek Olczyk oraz przedstawiciele samorządu i zaprzyjaźnionych jednostek.
- Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, wsparcie oraz okazane zaufanie. To dla nas motywacja do dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa i rozwoju naszej lokalnej społeczności. Dziękujemy za zaufanie i działamy dalej! - mówi Rafał Stochmiałek, prezes OSP Dzietrzniki.
Walne zebranie pokazało, że w Dzietrznikach stawia się na sprawdzony zespół, jednocześnie otwierając drzwi dla nowych członków i świeżej energii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Tak jest! działamy dalej i rozrastamy się!
Tak jest! działamy dalej i rozrastamy się!