Biblioteka szkolna w Wierzchlesie zmieniła swoje lokum. Przy okazji zmienił się również jej wygląd. A to za sprawą dotacji, jaką otrzymano z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 - 2025”.
Pomysł na zmiany w bibliotece powstał jeszcze w ubiegłym roku szkolnym, kiedy okazało się, że placówka zakwalifikowała się do wspomnianego już programu. Postanowiono wtedy przenieść ją do większego pomieszczenia na pierwszym piętrze.
- Dzięki temu uzyskaliśmy więcej przestrzeni, co umożliwiło nam stworzenie nowoczesnego i przyjaznego miejsca dla czytelnika – informuje Paulina Kaczmarek, opiekunka biblioteki szkolnej.
- Zostały wyznaczone strefy. Powstał kącik małego czytelnika oraz strefa z fotelami, gdzie można w spokoju zatopić się w lekturze. Wydzielona została również przestrzeń ze stołami, przeznaczona do pracy w grupach oraz na warsztaty czytelnicze. Dla starszych uczniów powstało stanowisko medialne z komputerem i drukarką.
Wykonano to w ramach dofinansowania, jakie biblioteka otrzymała z programu. Wynosiło ono 15 tysięcy złotych. Największą część tej kwoty, bo aż 10 500 zł przeznaczono na zakup książek. 3 000 wykorzystano na zakup mebli, a pozostałe pieniądze na promowanie czytelnictwa w różnej formie. Do przedsięwzięcia dołożyła się również Rada Rodziców, przeznaczając na nie 1 200 zł.
Ela Wodecka
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze