Reklama

WŁAMAŁ SIĘ DO DOMU W BUDOWIE I OKRADŁ GO

03/03/2023 10:23

Zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży usłyszał 33-letni mężczyzna z powiatu wieluńskiego. W środę, 1 marca, zatrzymany został przez kryminalnych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.


Do kradzieży doszło na początku lutego, gdy włamywacz dostał się do domu będącego w budowie, w Ożarowie w gminie Mokrsko.


- Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że nieznany sprawca uszkodził mechanizm bramy garażowej – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. - Następnie dostał się do wnętrza budynku, skąd skradł agregat prądotwórczy, narzędzia i materiały budowlane.

Reklama

Pokrzywdzeni całość strat obliczyli na 9, 5 tysiąca złotych . Kryminalni z Wielunia ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 33-letni mężczyzna. Włamywacz - złodziej zatrzymany został w środę 1 marca, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.


Mundurowi odzyskali skradziony agregat, który pozostawiony był w jednym z wieluńskich lombardów. Maszyna już wróciła do prawowitego właściciela. Ale pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przewinienie 33-latka.


- Zebrane informacje wskazały również, że miał on związek z kradzieżą kabla energetycznego, do której doszło w lutym w Kałużach, w gminie Pątnów – wyjaśnia Katarzyna Grela. - W tym przypadku pokrzywdzony wycenił straty na 16 tysięcy złotych.

Reklama

Sprawca już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.




[caption id="attachment_9634" align="alignnone" width="1024"]

Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu[/caption]
Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości