Reklama

Włamali się do firmy i ukradli sejf. W środku było prawie półtora miliona złotych!

Od grudnia ubiegłego roku trwa śledztwo w sprawie włamania do jednej z wieluńskiej firm. Łupem złodziei padł wówczas sejf z gotówką w łącznej kwocie 1 450 000 złotych. Dotychczas w sprawie zatrzymano trzech mężczyzn. Za popełniony czyn grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

9 grudnia 2024 roku do wieluńskich policjantów wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem na terenie jednej z firm w Wieluniu. Działania przestępców były starannie zaplanowane. Dwa dni wcześniej pokonali zabezpieczenia techniczne budynku, po czym porzucili sejf z gotówką na zewnątrz firmy. Następnej nocy powrócili, aby zabrać łup.

- Zaraz po zgłoszeniu na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego oraz grupę dochodzeniowo-śledczą z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Wykonano dokładne oględziny miejsca przestępstwa, przesłuchano świadków, a także zabezpieczono ślady oraz zapisy z monitoringów - relacjonuje asp.szt. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. 

Reklama

Analiza zebranych materiałów dowodowych pozwoliła na wytypowanie jednej z osób, podejrzanej o popełnienie wspomnianego przestępstwa. Jeszcze w grudniu śledczy zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego.

W jego samochodzie i mieszkaniu mundurowi znaleźli fałszywe banknoty w euro i dolarach amerykańskich. Ponadto mężczyzna miał przy sobie marihuanę i kokainę. Zatrzymany 47-latek usłyszał zarzuty, jednak tożsamość pozostałych sprawców pozostawała nieznana. 

- Dzięki ścisłej współpracy śledczych z prokuratorem oraz wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi doszło do skutecznych realizacji w styczniu i kwietniu 2025 roku. Ich efektem było zatrzymanie dwóch kolejnych mężczyzn, 37-letniego mieszkańca powiatu białogardzkiego oraz 41- letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego - dodaje asp. szt. Katarzyna Grela.

Reklama

Wobec całej trójki sąd zastosował areszt tymczasowy. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa. Mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za kradzież z włamanie mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości